Logo LFŠ

Motto: „Dobrého hráče z Tebe neudělá skvělé zázemí ani výborný trenér, ty Ti jen rychleji pomohou, ale jen stejně dobří nebo lepší spoluhráči a protihráči, ovšem stejného věku.“ fotbalový trenér Václav Ježek.

Další akcí Letní fotbalové školy v roce 2024 budou Repre výběry LFŠ pro ročníky 2011, 2012 a 2013, které se v květnu zúčastní  velmi kvalitně obsazených turnajů v Německu. Stejně jako v minulých letech a stejně jako jejich předchůdci si zahrají ve svých kategoriích s evropskými velkokluby:

Letní fotbalová škola 2023

Projekt Letní fotbalové školy bude od července 2023 pozastaven.

Ahoj všichni,

po 13 letech jsme se rozhodli projekt Letní fotbalové školy pozastavit vzhledem k malému zájmu hráčů, trenérů, ale i možných potencionálních sponzorů. Jedním z důvodů je i skutečnost, že už nedokážeme udržet ten nejdůležitější z 5 základních principů, na kterých jsme Letní fotbalovou školu vybudovali. Jedná se o princip, díky kterému jsme byli naprosto jedineční a kdy jsme měli v každém turnusu pouze hráče ze stejného ročníku. Bohužel již v posledních ročnících jsme nedokázali zabezpečit ani další z těchto principů, protože nám již chyběli jako hlavní šéftrenéři některých turnusů trenéři ligových týmů z konkrétních ročníků, ovšem počet 8 hráčů na jednoho trenéra při tréninkové jednotce jsme dodrželi do posledního turnusu. U dalších tří principů jsme problém neměli. Udrželi jsme Letní fotbalovou školu po celých 13 let na různých místech krásných jižních Čech, v posledních letech v Třeboni díky skvělé spolupráci s panem Skálou a jeho fotbalovým oddílem, městem a především s panem Břízou a jeho hotely. Nabídli jsme dětem pestrou pohybovou aktivitu včetně výuky fotbalové angličtiny či němčiny. Posledním principem je pracovat s účastníky LFŠ i po jejím skončení, což jsme vždy splnili (až na Covidové období) formou Repre výběrů LFŠ, které jsme posílali do zahraničí, především do Německa.

Za 13 let, za 13 červencových měsíců jsme otevřeli 52 turnusů ( nejvíce 7 v roce 2014 ), přivítali jsme zde 1 464 dětí ( nejvíce 164 v červenci 2017 ), sehnali jsme 137 velmi kvalitních trenérů ze 14 ligových týmů (včetně 4 slovenských oddílů), kteří byli vždy na několika turnusech. Po 13 Letních fotbalových školách jsme poslali 11-krát hráče do zahraničí (Německo, Anglie, Rumunsko), 2x nám to zhatil Covid (z LFŠ 2020 a 2021). Do zahraničí jsme tak poslali 40 reprezentačních výběrů, ve kterých se vystřídalo 497 hráčů.

V roce 2011 jsme začali jedním turnusem pro ročník 2001 a jsme velice pyšní, že pro řadu hráčů byl následný Repre výběr LFŠ první velkou akcí, která jim otevřela cestu do velkého fotbalu, řada kluků prošla skutečnými reprezentačními mládežnickými výběry, velmi sledovanou „21“ a nyní mají svá pevná místa v základních sestavách zahraničních, slovenských, ale i českých prvoligových týmů. Moc bychom si přáli, aby se i hráčům v následujících mladších ročnících dařilo podobně nebo i lépe.

Přesto se bohužel Letní fotbalová škola v červenci 2023 neuskuteční.

Moc děkujeme za pochopení. Vašek Hrabík, Tomáš Maruška a David Lafata.

Navštivte náš YouTube kanál -> Letní fotbalová škola

Prezentace projektu LETNÍ FOTBALOVÁ ŠKOLA 2021

(automaticky se spustí video z našeho YouTube kanálu)

LFŠ 2008-9

LFŠ 2010

LFŠ 2011 a mladší

Reportáž Jihočeské televize z Letní fotbalové školy 2020

Hlavními partnery, kteří zajišťují pitný režim LFŠ již od roku 2016 jsou:

Patroni Letní fotbalové školy:

Dosavadními patrony Letní fotbalové školy byli do roku 2012 český reprezentant Tomáš Sivok a od roku 2013 je patronem jeho bývalý reprezentační kolega a bývalý kapitán AC Sparta Praha David Lafata.

Kontakt:

Ing. Václav Hrabík, +420 602 681 509