LFŠ 2020

Ročník 2007 a 2008

První turnus letošní jihočeské Letní fotbalové školy v Třeboni již skončil.

Jihočeská Letní fotbalová škola, která probíhá i o letošních prázdninách v Třeboni, zakončila svůj první turnus pro hráče narozené v roce 2008. V této kategorii se vypsaná kapacita sice nenaplnila, ale o to více se mohli zkušení trenéři věnovat hráčům a jejich fotbalovým dovednostem i nešvarům dle naplánovaného programu. Všechny ročníky LFŠ mají zázemí v krásném hotelu Svět v blízkosti nádherného fotbalového hřiště i umělé trávy v případě nepříznivého počasí. Hned vedle hotelu si kluci jeden den na sedmi kurtech zahráli tenis, druhý den naopak v prostorné hale malý florbalový turnaj. Díky příznivému počasí navštívili také městskou písečnou pláž, která je několik metrů od hotelu, kde si kluci vyzkoušeli plážový fotbal i venkovní stolní tenis. „Plně jsme skutečně využívali všechna sportoviště snad kromě bazénového komplexu lázní Aurora, který jsme díky bezpečnostnímu riziku raději vynechali,“ potvrzuje maximální vytížení dětí jeden z trenérů Tomáš Maruška. Díky teplému počasí si pochvaloval spolupráci s dalším partnerem LFŠ její manažer Václav Hrabík: „Důležitým faktorem při maximální sportovní zátěži je dodržování pitného režimu. Proto bych rád i touto cestou poděkoval panu Leštinovi, jehož společnosti Estian a Šumavský pramen podporují nejen nás, ale celou řadu dětských projektů a vkládají do této aktivity nemalé materiální i finanční prostředky.“

V rámci prvního termínu dostali jako už tradičně vyjímku kluci z ročníku 2007, kteří se po několika předchozích akcích chtěli Letní fotbalové školy ještě naposledy zúčastnit. „Každoročně nás velice mile zájem kluků překvapí, bereme to od kluků jako poděkování za všechny předchozí ročníky i společné akce. Nakonec se hráčů z ročníku 2007 přihlásila skoro třetina a myslím, že si to kluci velice užili,“ neskrýval spokojenost Josef Šácha, trenér Regionální fotbalové akademie jihočeského kraje, který také nezapomněl kluky pochválit: „Přestože to byla jejich poslední LFŠ, sešla se tu skvělá parta a u hráčů Sigmy Olomouc, Zbrojovky Brno, Vysočiny Jihlava, budějovického Dynama a dalších týmů není rozhodně potřeba hovořit o sportovní kvalitě.“

Trenérka Martina Ryšavá za Sparty Brno se zase zaměřila na ročník 2008: „Kluci si to skutečně užívali, a přestože většina z nich z ligových klubů nebyla, určitě bych několika klukům posun ráda doporučila.“ Cílem tréninku této nejstarší kategorie bylo přenesení individuálních dovedností jednotlivých hráčů do hry, do spolupráce s ostatními spoluhráči a to jak v plné rychlosti, tak především na co nejmenším prostoru, prostě to, na co je v zahraničí kladen velký důraz a co se jim při přechodu do starších žáků bude velice hodit.

Přesto, že byl fotbalový program čtyř dnů velice nabitý, stačili si hráči zasoutěžit v několika jiných disciplínách. Florbalový turnaj vyhráli Adam Malík, Tomáš Novotný, Ladislav Landa a Ladislav Holšan. Tenisový turnaj ovládla dvojice Marek Hubáček a Andrej Kmec a závěrečnou fotbalovou Ligu mistrů vyhráli překvapivě všichni jihočeši, v ročníku 2007 Jindřich Matoušek ( SK Dynamo ČB ), Luboš Šimeček ( FC Písek ) a v ročníku 2008 Filip Švejnoha, Karel Jiřinec ( oba FK Strakonice ).

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2020 – ročník 2007-8.

Horní řada zleva: Schánělec Tomáš, Körner Jakub, Kotrba Matěj, Šantora Patrik, Švejnoha Filip, Petrášek Matouš, Blažek Tomáš, Tůma Samuel, Šimeček Luboš.

Prostřední řada zleva: Štěpánek Antonín František, Malík Adam, Jílek Jan, Matoušek Jindřich, Jiřinec Karel, Staněk Adam, Novotný Tomáš, Holšan Ladislav, Hovorka Adam, Val´ovský Samuel, Hron Jakub.

Dolní řada zleva: Landa Ladislav, Kostlivý Richard, Bedlivý Radek, Hrabík Václav – manažer LFŠ, trenéři Ryšavá Martina, Šácha Josef, Maruška Tomáš, Kmec Andrej, Hubáček Marek, Andrlík Matěj.


Ročník 2009

Patronem letošní jihočeské Letní fotbalové školy je opět bývalý kapitán pražské Sparty a jihočeský rodák David Lafata.

Již po jedenácté se v jižních Čechách koná jedinečný projekt Letní fotbalové školy, kterou letos pořádají opět Jihočeská fotbalová mládež a Českobudějovický klub futsalu společně s partnery z jižních Čech, mlékárenskou společností MADETA a společnostmi zajišťujícími pitný režim ŠUMAVSKÝ PRAMEN a ESTIAN. „Jsme moc rádi, že nám všechny jmenované společnosti pomáhají v zajištění všech letních turnusů. Naopak jsme velmi zklamáni, že se energetická společnost E.ON rozhodla po deseti letech spolupráci s námi ukončit a dále malé fotbalisty v regionu, kde má největší základnu odběrných míst a vlastní centrálu, finančně, ale ani materiálně nepodporovat. O to více si vážíme všech výše zmíněných jihočeských společností a rovněž pana Břízi, jehož společnost KOH-I-NOOR nám poskytuje v Třeboni a krásném hotelu Svět pro malé fotbalisty levnější ubytování,“ děkuje na dálku Václav Hrabík a ještě dodává: „Velmi nás těší neustále se zvyšující zájem fotbalové veřejnosti o projekt Letní fotbalové školy, především samotných hráčů, byť jsme letos díky celosvětové pandemii KOVID-19 první dva turnusy zcela nenaplnili.“

Druhého turnusu pro ročník 2009 se zúčastnilo nakonec 30 hráčů a kromě Tomáše Marušky a Martiny Ryšavé přijel výborný trenér slávistických přípravkových kategorií Martin Mišovec, který si jako nový člen trenérského týmu nemohl pobyt vynachválit: „Nejen skvělé ubytování v blízkosti hlavního fotbalového areálu se skvěle připravenou hlavní i tréninkovou hrací plochou, umělá tráva, prostorná hala, sedm tenisových kurtů, ale i další připravená zázemí včetně výborné kuchyně jsou skvělou vizitkou zdejších lidí.“ V pozitivním hodnocení pokračovala i Martina Ryšavá: „Jedinečnost celého projektu spočívá v tom, že se do každého termínu mohou přihlásit pouze hráči jedné fotbalové kategorie. Trénuju mladší žáky v Brně a je naprosto úžasné jak na pokojích jsou všichni velcí kamarádi, ale při tréninku je díky stejnému věku ovládne obrovská soutěživost nejen na hřišti, ale i při všech ostatních aktivitách. Proto jsme také rozdali velký počet medailí.“

Florbalové turnaje vyhráli Jan Kohoutek, Adam Krejčí, Filip Votruba, Tomáš Hejkal, Ondřej Mynář a Vojtěch Novák, Robin Vesecký, Adam Hron, Filip Zahálka a Matouš Rehberger. V úpolových dovednostech byli nejlepší Marek Beránek a Filip Votruba a prestižní ligu mistrů vyhrály dvojice Jan Dvořák, Adam Krejčí a Tomáš Hejkal, Ondřej Mynář.

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2020 – ročník 2009.

Horní řada zleva: Votruba Filip, Krejčí Adam, Wolfram Matyáš, Novák Vojtěch, Zahálka Filip, Švehla David, Žižka Onřej, Kohoutek Jan, Plhoň Jan, Sulán Kim, Vejčík Matyáš.

Prostřední řada zleva: Kořenský Vojtěch, Buček Václav, Přibyl Robin, Lhotský Karel, Hejkal Tomáš, Dvořák Jan, Sedláček Jan, Rehberger Matouš, Marek David, Beran Alexander, Hron Adam, Zvára Matyáš, Vesecký Robin.

Dolní řada zleva: Mareš Kristián, Staněk Jakub, Kosiňský Richard, trenéři Maruška Tomáš, Lafata David, Ryšavá Martina, Mišovec Martin, manažer LFŠ Hrabík Václav, Beránek Marek, Mynář Ondřej, Živný Vojtěch.


 

Ročník 2010-2011

Hlavního turnusu jihočeské Letní fotbalové školy pro ročník 2010-11 se zúčastnilo 41 hráčů včetně třeboňského Tadeáše Zasadila.

Druhá polovina července je v Třeboni určená pro jihočeskou Letní fotbalovou školu. Hlavním turnusem letošního fotbalového dění v Třeboni byla kategorie 2010. Na fotbalový kemp dorazilo nakonec 41 kluků. Manažer LFŠ Václav Hrabík k tomu dodává: „Hlavní turnus pro ročník 2010 jsme tentokrát doplnili o hráče 2011, kterých bylo přihlášeno hodně a do své věkové kategorie by se již všichni nevešli.“ Stejně jako už loni byl hlavní turnus také čtyřdenní a hráči si kromě tradičních doplňkových sportů florbalu, tenisu, plážového fotbalu zatrénovali a vyfotili s patronem Letní fotbalové školy a bývalým reprezentačním útočníkem a kapitánem mužstva AC Sparta Praha Davidem Lafatou.

Jako každoročně se Letní fotbalové školy zúčastňuje celá řada trenérů rovněž z celé České republiky a platí zde stále pravidlo, že jsou trenéři oslovováni podle kategorií, které v mateřských oddílech trénují. Na hlavní turnus pro ročník 2010 však dostali pozvánku výhradně trenéři z jižních Čech Radoslav Houdek, Martin Šuba, Tomáš Maruška. Samozřejmě nechyběla Martina Ryšavá ze Sparty Brno a Slavii Praha zastupoval v tomto turnuse Martin Mišovec. Tréninkové jednotky hlavního turnusu si však nenechali ujít ani jejich trenérští kolegové z ligových i regionálních fotbalových klubů, např. hlavní Coever coach žákovských kategorií SK Slavie Praha David Pilař. A někteří z nich se s námi podělili o hodnocení hlavního turnusu. „Na webových stránkách této fotbalové školy je jako jeden ze šesti důvodů, proč si zrovna vybrat ji, uveden správně načasovaný termín, kdy je většina dětí již po rodinné dovolené a zároveň mají ve svých klubech ještě pár dní volna. Toho jsme využili i my a přijeli se podívat na některé tréninkové jednotky svých zkušenějších a profesionálních kolegů a rozhodně to bylo velice inspirující,“ popisovali shodně své čerstvé zkušenosti trenéři Litoměřic David Švehla a českobudějovického Roudného Vít Vejčík.

Hlavní náplň tohoto turnusu byla zaměřena na dovednostní míčová cvičení z Manchesterské a Barcelonské fotbalové školy při použití aktuální a prověřené metodiky tréninku fotbalové školy Manchester United, ale důležité bylo vštípit hráčům správné návyky trénování, jak se o sebe a své tělo mají starat, od správného rozcvičení, aktivace kloubního spojení, kompenzačních cvičení až po zdravější návyky při stravování a dodržování dostatečného pitného režimu. A přestože se výuka angličtiny nesetkala u všech jen s pozitivní reakcí, všichni kluci poctivě hltali anglické výrazy z fotbalového prostředí. Nicméně daleko zajímavější byl pro kluky rozhodně tenisový či florbalový turnaj, plážový fotbal a stolní tenis. A protože se ve všem také soutěžilo, měl ročník 2010 a 2011 na závěrečném ukončení celou řadu vítězů.

Vítězem florbalových turnajů se stal poprvé tým Tobias Přibyl, Tomáš Procházka, Šimon Procházka, Filip Janda, Lukáš Janda, podruhé tým Max Kosiňski, Jakub Müller, Jakub Beneš, David Kohel, Tampír Marek, Zdeněk Paidar  a třetí turnaj ovládli Šimon Procházka, Tomáš Suttner, Tomáš Beránek, David Adámek, Adam Bek, Adam Lítoš. Vítězové turnaje v kleci byli David Adámek, Tadeáš Zasadil, Zdeněk Paidar, Tomáš Beránek, Jakub Kružík, Adam Bek, Tomáš Tichý a Tomáš Procházka. V dovednostních soutěžích bylo několik disciplín, střelbu vyhrál Šimon Procházka, velký koš Tobias Přibyl a nejlepší přihrávku měl Tomáš Suttner. V celkovém hodnocení pěti disciplín bylo pořadí tří nejlepších: Tadeáš Zasadil, Jakub Müller a Tobias Přibyl. Tenisové turnaje vyhráli v jednotlivcích Martin Gorský, Tomáš Procházka a David Kohel.  Prestižní Ligu mistrů vyhráli dvojice Daniel Chaloupka, Jakub Beneš a Jakub Vrchlavský, Sebastián Vašků.

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2020 – ročník 2010 a 2011.

Horní řada zleva: Beránek Tomáš, Paidar Zdeněk, Kružík Jakub, Procházka Tomáš, Müller Jakub, Šamánek Jakub, Janda Lukáš, Tampír Marek, Adámek David, Karlík Kryštof, Gorský Martin, Procházka Šimon, Bek Lukáš, Laštůvka Jaroslav, Košťál Ondřej.

Prostřední řada zleva:  Radoslav Houdek – trenér, Mišovec Martin – trenér, Zeman Petr, Lítoš Adam, Vašků Sebastián, Tichý Tomáš, Ritter David, Přibyl Tobias, Pletka Adam, Zasadil Tadeáš, Šíma Karel, Polan Petr, Suttner Tomáš, Suttner Jaroslav, Kužel Ondřej, Lafata David – patron LFŠ, Maruška Tomáš – trenér.

Dolní řada zleva: Beneš Jakub, Kalčík Šimon, Vostřez Dominik, Kohel David, Řezníček Miroslav, Václav Hrabík – manažer LFŠ, Kosiňski Maxmilian, Janda Filip, Ryšavá Martina – trenér, Panuška Vojtěch, Chaloupka Daniel, Vejčík Ondřej, Vrchlavský Jakub, Bek Adam.

Chybí: Adam Pícha.


 

Ročník 2012-2013

Posledním turnusem nejmladších fotbalových benjamínků pro ročník 2012 a mladších skončila v Třeboni již tradiční Letní fotbalová škola, jejíž patronem byl jako v předchozích letech bývalý reprezentační útočník a kapitán AC Sparty Praha David Lafata. Již jedenáctý ročník jedinečného fotbalového projektu pořádaného v jižních Čechách zajišťovala kromě tradičního Českobudějovického klubu futsalu o.s.  i Jihočeská fotbalová mládež z.s. Díky opravdu teplému počasí si pochvaloval spolupráci s dalším partnerem LFŠ její manažer Václav Hrabík: „Důležitým faktorem při maximální sportovní zátěži je dodržování pitného režimu. Proto bych rád i touto cestou poděkoval panu Leštinovi, jehož společnosti Estian a Šumavský pramen podporují nejen nás, ale celou řadu dětských projektů a vkládají do této aktivity nemalé materiální i finanční prostředky.“

Nejmladší kategorie, kam pořadatelé zařadili pro vysoký zájem dětí i kluky z ročníku 2011, se uskutečnila rovněž v Třeboni a hráči byli ubytováni v krásném hotelu Svět. Martin Šuba, trenér SK Dynama České Budějovice: „Na jižní Čechy nedám dopustit a Třeboňsko je velice krásné. Řada hráčů z posledních dvou turnusů zde měla ubytované rodiče a zatím co si kluci užívali naší pozornosti, rodiče obdivovali krásy jižních Čech.“ Tentokrát se nejmladší kategorie, která byla vypsána pro 24 hráčů, podařila pořadatelům zcela naplnit a hráči si to skvěle užili. Martina Ryšavá ze Sparty Brno dodává: „Jezdím sem velmi ráda, protože každý turnus má pouze jednu věkovou kategorii a tím zachováváme stoprocentně jedinečnost naší fotbalové školy. Na všech pokojích si kluci perfektně rozumí, mají stejné zájmy i hry, ale při tréninku a ostatních aktivitách si díky stejnému věku nedarují vůbec nic a každý chce být ten nejlepší.“

Program Letní fotbalové školy je každý rok velice pestrý a i nejmenší kategorii čekal například tréninkový program školy Michaela Rummeniggeho. „Jde o fotbalové hřiště se spoustou tréninkových atrakcí včetně dvou fotbalových klecí. Zábavnou formou si tak hráči vyzkouší své technické dovednosti, snaží se míčem trefovat různé terče a formou hry se zdokonalují v kopací technice,“ popisuje jednu z fotbalových metod kempu Roman Havel. Malí fotbalisté si však zahráli i stolní tenis, fotbalgolf, trenéři pro ně uspořádali turnaje ve florbalu a plážovém fotbalu. „Koupání se letos přesunulo k rybníku Svět, protože jsme díky bezpečnostní situaci vypustili letos velice oblíbenou návštěvu místních lázní s bazénem, vířivkami i tobogánem,“ vyjmenoval jedno z celé řady protiepidemiologických opatření David Lafata, který byl ve vodě vždy jako první. Součástí tohoto turnusu však byla i výuka fotbalové angličtiny, u nejmenší kategorie ovšem pouze s učebnicí, tj. bez sešitů a poznámek.

A protože se ve všem také soutěžilo, měl i nejmladší turnus na závěrečném ukončení celou řadu vítězů. Florbalový turnaj vyhráli Toník Lafata, Martin Kročák, Václav Kynšt, Matyáš Kocich a Martin Brož. Ve fotbalové kleci byli nejlepší Václav Kynšt, Matyáš Kocich, Ríša Vladyka, Josef Němec, Adam Kouba a Matěj Horký. Vítězem soutěže na přesnost byl Václav Kotrba a Matyáš Kocich, krátkou přihrávku vyhráli Václav Hlásek, Filip Pražák a Václav Kynšt, dlouhou přihrávku Martin Brož, v driblingu kralovali Václav Hlásek a Matyáš Kocich a nejlepší střelbu měli Václav Kynšt, Antonín Lafata a Tomáš Kupka. Celkové pořadí v technických disciplínách bylo následující: 1. Matyáš Kocich, 2. Václav Hlásek a 3. Václav Kynšt. Turnaj ve stolním tenise vyhráli v jednotlivcích Matěj Horký a Václav Hlásek, ve dvojicích pak Matyáš Kocich, Antonín Lafata a Jakub Mynář, Dominik Lakatoš. Nejprestižnější ligu mistrů vyhrály dvojice Matěj Horký ( Dříteň ), Antonín Lafata ( Dubné ) a Adam Kouba, Vašík Steiner ( oba JFA České Budějovice ).

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2020 – ročník 2012 a 2013

Horní řada zleva: Pokorný Max, Kotrba Václav, Kročák Martin, Horký Matěj, Kocich Matyáš, Pražák Filip, Vladyka Richard.

Prostřední řada zleva: Maruška Tomáš – trenér, Lafata David – trenér a patron LFŠ, Němec Josef, Brož Martin, Lafata Antonín, Mašek Richard, Podzemský Vojtěch, Suchodol Matyáš, Beníšek Matyáš, Hrabík Václav – manažer LFŠ, Ryšavá Martina – trenér.

Dolní řada zleva: Kynšt Václav, Mynář Jakub, Šimkovský Jakub, Steiner Václav, Obermaier Ondřej, Hlásek Václav, Kouba Adam, Kupka Tomáš, Lakatoš Dominik, Voleman Vít, Jech Filip, Průša Radim, Soukupová Aneta.

Chybí: Šuba Martin – trenér.


LFŠ 2019

Ročník 2007

První turnus letošní jihočeské Letní fotbalové školy v Třeboni již skončil.

Jihočeská Letní fotbalová škola, která probíhá i o letošních prázdninách v Třeboni, zakončila svůj první turnus pro hráče narozené v roce 2007. V této kategorii se vypsaná kapacita celkem naplnila a tak se mohli zkušení trenéři věnovat hráčům a jejich fotbalovým dovednostem i nešvarům dle naplánovaného programu. Všechny ročníky LFŠ mají zázemí v krásném hotelu Svět v blízkosti nádherného fotbalového hřiště i umělé trávy v případě nepříznivého počasí. Hned vedle hotelu si kluci jeden den na sedmi kurtech zahráli tenis, druhý den naopak v prostorné hale malý florbalový turnaj. Díky nepříznivému počasí tak nenavštívili pouze městskou písečnou pláž, která je několik metrů od hotelu, kde si kluci pravidelně vyzkouší plážový fotbal a volejbal. „Kousek od hotelu jsme samozřejmě naplno využívali bazénový komplex lázní Aurora,“ doplňuje jeden z trojice slávistických trenérů Michal Novák. Díky opravdu teplému počasí si pochvaloval spolupráci s dalším partnerem LFŠ její manažer Václav Hrabík: „Důležitým faktorem při maximální sportovní zátěži je dodržování pitného režimu. Proto bych rád i touto cestou poděkoval panu Leštinovi, jehož společnosti Estian a Šumavský pramen podporují nejen nás, ale celou řadu dětských projektů a vkládají do této aktivity nemalé materiální i finanční prostředky.“

V rámci prvního termínu dostali jako už tradičně vyjímku kluci z ročníku 2006, kteří se po několika předchozích akcích chtěli Letní fotbalové školy ještě naposledy zúčastnit. „Už loni nás velice mile zájem kluků překvapil, bereme to od kluků jako poděkování za všechny předchozí ročníky i společné akce. Nakonec se hráčů z ročníku 2006 přihlásila skoro čtvrtina a myslím, že si to kluci velice užili,“ neskrýval spokojenost hlavní trenér Josef Šácha, trenér Regionální fotbalové akademie jihočeského kraje, kterého u první kategorie doplnili tři slávističtí trenéři Michal Novák, Martin Mišovec a Patrik Jíra, dále Tomáš Maruška a trenérka Martina Ryšavá za Sparty Brno. Cílem tréninku nejstarší kategorie bylo přenesení individuálních dovedností jednotlivých hráčů do hry, do spolupráce s ostatními spoluhráči a to jak v plné rychlosti, tak především na co nejmenším prostoru, prostě to, na co je v zahraničí kladen velký důraz a co se jim při přechodu do starších žáků bude velice hodit. Přesto, že byl fotbalový program čtyř dnů velice nabitý, stačili si hráči zasoutěžit v několika jiných disciplínách. Florbalové turnaje vyhráli Jindřich Matoušek, Matěj Horčička, Dominik Komárek, Adam Severín, Petr Galko a Miroslav Chramosta, Adam Kendra, Ondřej Makovský, Václav Dobrovolný. Tenisový turnaj ovládla dvojice Adam Severín a Matěj Kotrba a v jednotlivcích Adam Staněk. V dovednostních soutěžích byl nejlepší Jakub Vaněk. V nohejbalu zvítězila trojice Vladimír Charvát, Dominik Němec a Matěj Kotrba. Golfový turnaj ovládla dvojice Václav Dobrovolný a Jan Šebest. A závěrečnou Fotbalovou Ligu mistrů vyhráli Radek Palán, David Pospíchal a Adam Severín, Tomáš Maruška.

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2019 – ročník 2006-7.

Horní řada zleva: Novák Michal (trenér), Profant Antonín, Knedlhans David, Šimeček Luboš, Peroutka David, Makovský Ondřej, Broum Barnabáš, Mišovec Martin (trenér), Palán Radek, Uher Lukáš, Horčička Matěj, Körner Jakub, Kotrba Matěj, Kubík Matyáš, Matoušek Jindřich, Němec Dominik, Jíra Patrik (trenér), Maršálek Jan, Galko Petr, Mrvka Matyáš, Markovec David, Komárek Dominik, Severín Adam, Hrabík Václav (manažer LFŠ).

Dolní řada zleva: Staněk Adam, Dvořák Tomáš, Hanko Daniel, Pospíchal David, Malík Adam, Pícha Jan, Babouček Aleš, Chramosta Miroslav, Ducháč Michal, Kendra Adam, Maruška Tomáš (trenér), Ryšavá Martina (trenérka), Law Adam, Hliněný Denis, Vaněk Jakub, Dobrovolný Václav, Václavík Jiří, Charvát Vladimír, Šebest Jan, Šašek Adam, Pokorný Adam.


Ročník 2008

Patronem letošní jihočeské Letní fotbalové školy je opět bývalý kapitán pražské Sparty a jihočeský rodák David Lafata.

Již po desáté se v jižních Čechách koná jedinečný projekt Letní fotbalové školy, kterou letos pořádají opět Jihočeská fotbalová mládež a Českobudějovický klub futsalu společně s partnery z jižních Čech, energetickou společností E.ON, mlékárenskou společností Madeta a společnostmi zajišťujícími pitný režim Šumavským pramen a Estian. „Jsme moc rádi, že nám všechny jmenované společnosti pomáhají v zajištění všech letních turnusů. Velkou radost však máme z toho, že se celých 10 let držíme všech šesti principů, které naší LFŠ vždy v některých z nich odlišují od ostatních. Jedním je například nádherné prostředí Jižních Čech, takže i letos probíhá Letní fotbalová škola v kouzelném lázeňském městečku Třeboň,“ vysvětluje Václav Hrabík a ještě dodává: „Velmi nás těší neustále se zvyšující zájem fotbalové veřejnosti o projekt Letní fotbalové školy, především samotných hráčů, neboť jsme všechny ročníky kromě toho nejmenšího prakticky obsadili.“

Druhého turnusu pro ročník 2008 se zúčastnilo nakonec 25 hráčů a kromě vedoucí Martiny Ryšavé přijel zkušený trenér z klubové akademie SK Dynama České Budějovice Karel Ondráček, zůstal Tomáš Maruška a dva slávističtí trenéři Martin Mišovec a Patrik Jíra, který si jako benjamínek trenérského týmu nemohl pobyt vynachválit: „Nejen skvělé ubytování v blízkosti hlavního fotbalového areálu se skvěle připravenou hlavní i tréninkovou hrací plochou, umělá tráva, prostorná hala, sedm tenisových kurtů, ale i další připravená zázemí včetně výborné kuchyně jsou skvělou vizitkou zdejších lidí.“ V pozitivním hodnocení pokračovala i Martina Ryšavá: „Jedinečnost celého projektu spočívá v tom, že se do každého termínu mohou přihlásit pouze hráči jedné fotbalové kategorie. Trénuju mladší žáky v Brně a je naprosto úžasné jak na pokojích jsou všichni velcí kamarádi, ale při tréninku je díky stejnému věku ovládne obrovská soutěživost nejen na hřišti, ale i při všech ostatních aktivitách. Proto jsme také rozdali velký počet medailí.“ Florbalový turnaj vyhráli David Sendrei, Marek Hubáček, Martin Palaščák, Jonáš Kostka, Šimon Illich a Daniel Beran. Tenis šel nejlépe dvojicím Marek Hubáček, Martin Korpas a Martin Opatrný, Daniel Beran, v jednotlivcích dominoval Martin Palaščák. V dovednostních soutěžích byl nejlepší v žonglování Jakub Hron, v přesnosti Tomáš Blažek a v běhu Marek Hubáček. Turnaj v kleci vyhráli Jonáš Kostka, Jindřich Komrska a Kryštof Albrecht. Prestižní ligu mistrů vyhrála dvojice Marek Hubáček a Matěj Andrlík.

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2019 – ročník 2008.

Horní řada zleva: Mišovec Martin (trenér), Palaščák Martin, Blažek Tomáš, Jíra Patrik (trenér), Tůma Samuel, Albrecht Kryštof, Lafata David (patron LFŠ), Kostka Jonáš, Ficl Dominik, Ondráček Karel (trenér), Švejnoha Filip, Beran Daniel, Maruška Tomáš (trenér).

Dolní řada zleva: Kocmich Sebastian, Hubáček Marek, Korpas Martin, Hron Jakub, Opatrný Martin, Studený Štěpán, Studený David, Illich Šimon, Hrabík Václav (manažer LFŠ), Klabouch Daniel, Laštůvka Martin, Andrlík Matěj, Šuba Denis Oliver, Sendrei David, Grýgera Alan, Kaura Lukáš, Skopík Tadeáš, Skopík Matyáš. Chybí trenérka Martina Ryšavá.


Ročník 2009

Hlavního turnusu jihočeské Letní fotbalové školy pro ročník 2009 se zúčastnilo 49 hráčů včetně hráče holanského Ajaxu Amsterdam.

Druhá polovina července je v Třeboni určená pro jihočeskou Letní fotbalovou školu. Hlavním turnusem letošního fotbalového dění v Třeboni byla kategorie 2009. Na fotbalový kemp dorazilo nakonec 49 kluků. Manažer LFŠ Václav Hrabík k tomu dodává: „Hlavní turnus pro ročník 2009 a 48 hráčů byl již obsazen v polovině května, řadu kluků jsme museli odmítnout, ale když se na poslední chvíli přihlásil Max Belyus z holandského Amsterdamu se zkušenostmi z fotbalových kempů slavného Ajaxu, udělali jsme po dohodě s trenéry vyjímku.“ Na rozdíl od předchozích let byl hlavní turnus také čtyřdenní a hráči si kromě tradičních doplňkových sportů florbalu, tenisu, plážového fotbalu a plavání v  bazénovém komplexu lázní Aurora, zatrénovali a popovídali s patronem Letní fotbalové školy a bývalým reprezentačním útočníkem a kapitánem mužstva AC Sparta Praha Davidem Lafatou.

Jako každoročně se Letní fotbalové školy zúčastňuje celá řada trenérů rovněž z celé České republiky a platí zde stále pravidlo, že jsou trenéři oslovováni podle kategorií, které v mateřských oddílech trénují. Na hlavní turnus pro ročník 2009 však dostali pozvánku výhradně trenéři z jižních Čech Josef Šácha, Martin Jirsa, Michal Krtek a Tomáš Maruška, zatímco ostatní trenéři, např. Ondra Jura, hlavní trenér Slavie Praha u ročníku 2009, připravovali jako konzultanti pouze ukázkové tréninkové jednotky. Samozřejmě zde nechyběla Martina Ryšavá, trenérka Sparty Brno. Tréninkové jednotky hlavního turnusu si však nenechali ujít ani trenéři regionálních fotbalových klubů, a nejen jihočeských. A někteří z nich se s námi podělili o hodnocení hlavního turnusu. „Na webových stránkách této fotbalové školy je jako jeden ze šesti důvodů, proč si zrovna vybrat ji, uveden správně načasovaný termín, kdy je většina dětí již po rodinné dovolené a zároveň mají ve svých klubech ještě pár dní volna. Toho jsem využil i já a přijel se podívat na některé tréninkové jednotky svých zkušenějších a profesionálních kolegů a rozhodně to bylo velice inspirující,“ popisoval své čerstvé zkušenosti trenér České Krumlova Václav Zdychynec.

Hlavní náplň tohoto turnusu byla zaměřena na dovednostní míčová cvičení z Manchesterské a Barcelonské fotbalové školy při použití aktuální a prověřené metodiky tréninku fotbalové školy Manchester United, ale důležité bylo vštípit hráčům správné návyky trénování, jak se o sebe a své tělo mají starat, od správného rozcvičení, aktivace kloubního spojení, kompenzačních cvičení až po zdravější návyky při stravování a dodržování dostatečného pitného režimu. Nicméně daleko zajímavější byl pro kluky rozhodně tenisový či florbalový turnaj, plážový fotbal či volejbal a samozřejmě místní lázně s bazénem, vířivkami a především tobogánem. A protože se ve všem také soutěžilo, měl ročník 2009 na závěrečném ukončení celou řadu vítězů. Vítězem florbalového turnaje se staly dva týmy Ondra Mynář, Honza Kohoutek, Denis Košnař, Kryštof Živný a Jindra Rozsypal, Fanda Škoda, Adam Krejčí, Filip Votruba. Vítězové turnaje v kleci byli Bojan Atanasov, Kristián Novotný, Šimon Pospíšil, Martin Schoula a Kája Lhotský. V dovednostních soutěžích bylo několik disciplín, sopku vyhrál Kryštof Živný, střelbu Jirka Himal a v soutěži na přesnost kralovali Denis Košnař, Daniel Bříza, Kristián Novotný Kristian, Jindřich Rozsypal a David Spaczynski. Tenisové turnaje vyhráli v jednotlivcích Jakub Získal, David Spaczynski a Denis Košnař. Turnaj dvojic ovládli Kryštof Živný a Martin Schoula.  Prestižní Ligu mistrů vyhráli Mikuláš Míča, Mathias Kuti a Samuel Pajma a Martin Schoula.       .

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2019 – ročník 2009.

Horní řada zleva: Tomáš Maruška (trenér), Václav Hrabík (manažer LFŠ), Martina Ryšavá (trenérka ), David Lafata (patron LFŠ), Josef Šácha (trenér), Martin Jirsa (trenér).

Prostřední řada zleva: David Švehla, Mattias Rottbauer, Petr Beno, Tomáš Makrai, Denis Košnař, Adam Krejší, Filip Votruba, Jindřich Rozsypal, Atanasov Boyan, Matyáš Sliacký, Marek Studnička, Matyáš Klap, Jan Kohoutek, Koniáš Dejmal, Jakub Získal, Šimon Pospíšil, Daniel Krajíček, Daniel Bříza, Tadeáš Krejča, Karel Vacek, František Škoda.

Dolní řada zleva: David Neubauer, Adam Hron, Marek Kapusta, Mathias Kuti, Mikuláš Novotný, Robin Přibyl, Petr Kvíčera, Max Belyus, Jiří Himal, Václav Křenecký, Jan Holý, Tomáš Jareš, David Spaczynski, Samuel Pajma, Robin Vesecký, Kryštof Živný, Richard Kosiňski, Marek Beránek, Václav Buček, Ondřej Mynář, Václav Nahodil, Kristián Mareš, Karel Lhotský, Kristián Novotný, Martin Schoula. Chybí: Jan Capouch, Mikuláš Míča a Jindřich Vlk.


Ročník 2010, 2011, 2012

Letošní jihočeská Letní fotbalová škola je již minulostí.

Posledníma dvěma turnusy pro ročníky 2010 a 2011 a mladší skončila v Třeboni již tradiční Letní fotbalová škola, jejíž patronem byl jako v předchozích letech bývalý reprezentační útočník a kapitán AC Sparty Praha David Lafata. Materiálně jihočeskou LFŠ podpořila opět energetická společnost E.ON. Již desátý ročník jedinečného fotbalového projektu pořádaného v jižních Čechách zajišťovala kromě tradičního Českobudějovického klubu futsalu o.s.  i Jihočeská fotbalová mládež z.s. Díky opravdu teplému počasí si pochvaloval spolupráci s dalším partnerem LFŠ její manažer Václav Hrabík: „Důležitým faktorem při maximální sportovní zátěži je dodržování pitného režimu. Proto bych rád i touto cestou poděkoval panu Leštinovi, jehož společnosti Estian a Šumavský pramen podporují nejen nás, ale celou řadu dětských projektů a vkládají do této aktivity nemalé materiální i finanční prostředky.“

Obě nejmladší kategorie se uskutečnily rovněž v Třeboni a hráči byli ubytováni v krásném hotelu Svět. Karel Ondráček z českobudějovické klubové akademie: „Na jižní Čechy nedám dopustit a Třeboňsko je velice krásné. Řada hráčů z posledních dvou turnusů zde měla ubytované rodiče a zatímco si kluci užívali naší pozornosti, rodiče obdivovali krásy jižních Čech. Ani jedna ze dvou nejmladších kategorií se sice pořadatelům nepodařila zcela naplnit, ale hráči si to skvěle užili. Jeden ze slávistických trenérů Patrik Jíra dodává: „Jezdím sem velmi rád, protože každý turnus má pouze jednu věkovou kategorii a přestože by se to jinými ročníky nechalo jistě doplnit, zachováváme stoprocentně jedinečnost naší fotbalové školy. Na všech pokojích si kluci perfektně rozumí, mají stejné zájmy i hry, ale při tréninku a ostatních aktivitách si díky stejnému věku nedarují vůbec nic a každý chce být ten nejlepší.“

Program Letní fotbalové školy je každý rok velice pestrý a i nejmenší dvě kategorie čekal například tréninkový program školy Michaela Rummeniggeho. „Jde o fotbalové hřiště se spoustou tréninkových atrakcí včetně dvou fotbalových klecí. Zábavnou formou si tak hráči vyzkouší své technické dovednosti, snaží se míčem trefovat různé terče a formou hry se zdokonalují v kopací technice,“ popisuje jednu z fotbalových metod kempu Roman Havel. Malí fotbalisté si však zahráli i tenis, stolní tenis, minigolf, trenéři pro ně uspořádali turnaje ve florbalu, plážovém fotbalu a samozřejmě chybět nemohla ani návštěva místních lázní s bazénem, vířivkami i tobogánem. Součástí však byla u obou nejmenších kategorií i výuka fotbalové angličtiny, u nejmenší kategorie ovšem bez učebnic a sešitů. A protože se ve všem také soutěžilo, měly oba turnusy na závěrečném ukončení celou řadu vítězů.

V ročníku 2010 se vítězem florbalového turnaje stal tým Barcelony ve složení Petr Palán, Sebastian Vašků, David Ritter a Tobias Přibyl. Ve fotbalové kleci byli nejlepší David Ritter a Sebastian Vašků. Vítězem dovednostních soutěží se stal opět David Ritter a turnaj v tenise ovládl Petr Palán. V minigolfu zvítězil Tobias Přibyl. Nejprestižnější ligu mistrů vyhrála dvojice Jakub Sosna a Lukáš Bek.

 

V ročníku 2011 a mladší  se vítězem florbalového turnaje stal tým E.ON ve složení Tomáš Beránek, Dominik Vostřez, Adam Střelka, Honzík Vlach a Max Kosiňski. Ve fotbalové kleci byli nejlepší Vašík Kynšt a Martin Gorský. Vítězem soutěže na přesnost byl Toník Lafata. Bassebol-fotbal vyhrál tým Max Kosiňski, Matyáš Kocich, Martin Kročák, Bruno Marhoun, Vojtěch Řezníček a Toník Lafata. Turnaj ve stolním tenise vyhrál na četnost zápasů Dominik Vostřez, na vítězné zápasy Max Kosiňski a Jakub Líkař. Nejprestižnější ligu mistrů vyhrála dvojice Martin Gorský a Jakub Mynář před vyrovnanou dvojicí Max Kosiňski a Jakub Líkař.

 

A o motivaci kluků při všech soutěžích, ale i trénincích na Letní fotbalové škole nouze rozhodně nebyla. Už z letošního turnusu 2010 si nejlepší hráči z loňska zahráli za Repre výběry LFŠ na skvěle obsazeném turnaji v Německu. V konkurenci Inter Milán, 1.FC Köln, Stern Bělehrad, Deportivo La Coruna, Norwich City, Sporting Lissabon, Zenit Petrohrad si zahráli např. s VfL Bochum, Eintracht Frankfurt, Hellas Verona, Fortuna Düsseldorf a vyfotili se s italským týmem FC Juventus Turín. Protože se hráčům LFŠ dařilo výsledkově ( ročník 2007 byl první a ročník 2006 druhý ), ale i herně, byla LFŠ osobně předána pozvánka i na příští jaro. K tomu David Lafata, který se u nejmenší kategorie stal z patrona LFŠ řadovým trenérem a okamžitě nechtěl u ničeho chybět dodává: „Je to další zásada, kterou se od ostatních fotbalových škol a táborů od začátku odlišujeme. Chceme s hráči pracovat i po skončení LFŠ a to nejen formou internetu, ale pro ty nejšikovnější kluky alespoň jednou mezinárodní akcí ročně. Na závěr bych pak všem zájemcům, nebo jen čtenářům doporučil naše webové stránky www.letnifotbalovaskola.cz.“

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2019 – ročník 2010.

Horní řada zleva: Trenéři Mišovec Martin, Jíra Patrik, Lafata David (patron LFŠ), Ondráček Karel, Maruška Tomáš.

Dolní řada zleva: Toth Štěpán, Sosna Jakub, Hupka David, Přibyl Tobias, Ritter David, Vašků Sebastian, Jakoubek Samuel, Palán Petr, Komrska Jindřich, Novák Jiří, Hrabík Václav (manažer LFŠ), Maroš Jakub, Kaplan Petr, Mařík Tomáš, Bek Adam, Bek Lukáš, Beran Alexandr, Stejskal Tomáš, Kouba Kristián, Hliněný Eliáš. Chybí trenérka Martina Ryšavá.

Popis fotky:

Letní fotbalová škola 2019 – ročník 2011-12.

Horní řada zleva: Trenér David Lafata, Matyáš Kocich, Vojtěch Řezníček, Toník Lafata, Martin Kročák, Bruno Marhoun, Honzík Vlach, trenér Václav Hrabík.

Dolní řada zleva: Trenér Tomáš Maruška, Adam Střelka, Max Kosiňski, Dominik Vostřez, Šimon Hanzlík, Tomáš Beránek, Jakub Mynář, Kryštof Maruška, Vašík Kynšt, Laštůvka Jaroslav, Jakub Líkař, Martin Gorský, Matyáš Beníšek, Vašík Kotrba a trenérka Martina Ryšavá.