Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2023!

Czech-Slovakia Team Berlín, ročník 2003

Tým jihočeské E.ON Fotbalové školy ročník 2003 si zahrál v německém Berlíně.

Jako poslední se na zahraniční akci vydal také výběr hráčů E.ON Fotbalové šloly v kategorii U 12 ( ročník 2003 ). Výběr se zúčastnil krásného a dobře zorganizovaného mezinárodního turnaje v Berlíně. Na turnaji bylo 24 týmů rozděleno do čtyř základních skupin, hrálo se na šesti hřištích a náš tým odehrál celkem 9 zápasů.

E.ON Czech team z E.ON fotbalové školy vstoupil do turnaje výborně, na úvod hrál s velice silným soupeřem a pozdějším finalistou  z Förderkreis  a dokázal zvítězit 3:2 ( Homolka 2, Vonášek ). V dalších dvou zápasech  s Blankenburgem 0:1 i Fortunou Biesdorf  0:2 měli sice čeští hráči převahu, ale nedokázali vstřelit gól. V zápase s domácí Tasmánií Berlín se E.ON Czech team sice ujal vedení, ale po chybách obrany dvakrát inkasoval 1:2 ( Bělaška ) a do finálové skupiny mu již nepomohla ani výhra 2:1 ( Pártl, Švec ) s Berolinou Stralau. Odpolední část o 9. – 16. místo začali Češi opět dvěma porážkami – s Babelsbergem 0:1 a Berlinerem AK 1:2 ( Pártl ). Až poté hráči opět zabrali, dokázali porazit turecký Windas Istanbul 2:0 ( Trča, Vonášek ) a v souboji o 13. místo a remíze 1:1 ( Hlubocký ) vyhráli penaltový rozstřel s polským týmem WKS Wroclav 2:1 ( Bělaška, Homolka ). Hodnocení trenérky výběru Martiny Ryšavé ( FC Sparta Brno ): Do prvního zápasu kluci naběhli s velkým nasazením a chutí hrát fotbal. V dalších zápasech nám to chybělo a díky základním individuálním chybám a nedůrazu, jsme obsadili 13 místo. Můžu jen říct: “Je opravdu velká škoda, že se kluci s tak krásným turnajem nepoprali více a nedali tam trochu toho srdíčka a chtíči po vítězství“.

Hodnocení vedoucího týmu Václava Hrabíka: „Navážu pouze na oba trenéry, jeli jsme opravdu na zkušenou a určitě jsme nezklamali, výsledky týmu možná nekorespondují s celkovým umístěním, protože jsme i v řadě prohraných zápasů byli lepším týmem, ale věřím, že po zkušenostech budou na sobě pracovat všichni.“

Czech-Slovakia Team ročník 2003

E.ON Fotbalovou šlolu ročník 2003 reprezentovali

nahoře zleva: Martina Ryšavá – trenérka, Adam Homolka (TJ Žďár nad Sázavou), Adam Homolka (TJ Žďár nad Sázavou), Adam Homolka (TJ Žďár nad Sázavou), Lukáš Rychlý (TJ Borovany), Tomáš Bělaška (Bohemians Praha 1905), Václav Hrabík – vedoucí týmu.

dole zleva: Vít Pártl (TJ Borovany), Dominik Trča (SK Dynamo České Budějovice), Jan Vonášek (TJ Blatná), Matyáš Hlubocký (SK Rudolfov), Roman Mamudov (ČAFC Praha).