Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2023!

Zápas LFŠ s mistrem Evropy U11 Ajaxem Amsterdam

Přidat reakci

Jihočeská Letní fotbalová škola přátelsky s Ajaxem  Amsterdam

Díky skvělé reprezentaci a prvnímu místu Letní fotbalové školy na mezinárodním turnaji ve Skalné dostal výběr hrající pod hlavičkou Czech – Slovakia team pozvánku do Františkových Lázní, kde si v rámci Mistrovství Evropy klubů v kategorii U11 mohl zahrát přátelské utkání  jak se později ukázalo s Mistrem Evropy slavným Ajaxem Amsterdam. Tým, který místo Vojty Lukavského ( Příbram ) doplnil Jakub Kortan ( Milevsko ), odehrál s vynikajícím soupeřem výborně prvních 10 minut.  Hned ve druhé minutě se v první šanci zápasu objevil Procházka, který se zbavil soupeře a postupoval sám na branku, bohužel gólmana se mu překonat nepodařilo. Za stavu 0:2 se z přímého kopu nádherně trefil Holoubek, ale překonaného brankáře zachránila tyč. Jinak od začátku zápasu však dominovali hráči Ajaxu, kteří si přátelské utkání užívali stejně jako jihočeští fotbalisté a nakonec zvítězili 8:0, když jim ještě řadu gólových příležitostí pochytal výborný Filip Janota. V rámci tohoto pozvání a především díky velké vzdálenosti si Czech – Slovakia team dohodnul cestou přátelské utkání s o rok staršími hráči Tachova, kde zvítězil 10:1( Procházka 2, Kotrba 2, Řepa 2, Holoubek, Rešl, Macho, Podlaha ) a po zápase s Ajaxem i přátelské utkání s Tempem Praha, kde zvítězil jednoznačně 4:0 ( Procházka 3, Kotrba ).

Hodnocení trenéra Vladana Vršeckého: „ I pro mě jako trenéra to byl úžasný zážitek, kromě našeho zápasu jsme viděli část tréninku Manchesteru United, před zápasovou přípravu FC Porta a další dvě přátelská utkání Paris Saint-Germain s pražskou Duklou a Lazia Řím s Tempem Praha mj. 2:0. Přesto, že jsme prohráli, kluci podali dobrý výkon. Snažili se hrát aktivní, kombinační fotbal a troufnu si říct, že se dokázali v určitých momentech prvního poločasu slavnému Ajaxu vyrovnat, bohužel bez gólového efektu. Druhý poločas už byl jasně v režii nizozemského týmu. V ostatních dvou zápasech byl náš tým jasně lepší a korunoval svůj výkon krásnými brankami. Kluci vytvořili perfektní partu a myslím, že si tuto velkou zkušenost, kdy si mohli zahrát opravdu proti velkým talentům evropského fotbalu, moc užili. Tento tým je plný fotbalových nadějí, proto doufám, že budou kluci nadále na sobě pracovat a budeme je moci vidět v podobných zápasech se špičkovými evropskými týmy i v dospělé kategorii.“

AJAX.

Popis fotky: Zcela nahoře zleva Vladan Vršecký – trenér, Václav Hrabík – vedoucí týmu a realizační tým Ajaxu Amsterdam včetně maséra. Mezi hráči Ajaxu Amsterdam hráči Letní fotbalové školy. Uprostřed zleva: Adam Kotrba, Jan Řepa, David Holoubek, František Podlaha, David Pravda, Josef Procházka, Jakub Kortan, Filip Janota. Dole zleva: Jakub Macho, Jan Rešl a Petr Vítovec.